Lyžovačka

Aj keď ešte nikto z nás nevedel nič o lyžovačke, tak každý z nás dúfal a tajne sa tešil, že by sme sa mohli ísť lyžovať. Katka na skupine povedala, aby sme si dali poprať veci a hneď mal každý z nás úsmev cez celú tvár. Počasie nám moc neprialo, ani nám nesnežilo a ani nemrzlo. Pobalili sme sa a na druhý deň v piatok sme mohli vyraziť. Cesta bola dobrá a zažili sme aj kopec srandy. Cestou pribúdajúci pohľad na zasnežené hory sa odzrkadlil na našich tvárach. Tešili sme sa, že nakoniec aj počasie hralo s nami. Bolo to perfektné. Dorazili sme a pokukávali po okolí. Ubytovali sme sa a Štefan navrhol, že sa pôjdeme prejsť ku vlekom.

Všetci súhlasili a tešili sa, že sa možno budeme ešte dnes lyžovať. Nevedeli sme kam máme ísť, ale Štefan sa nikdy nemýli a tak sme ho nasledovali a nakoniec sme dorazili. Cesta hore bola zaujímavá a srandovná. Pošmýkali sme sa skoro celú cestu, lebo bola zamrznutá. Svah bol dobrý a ešte aj snehu bolo. Už sme si lyže nepožičali, lebo za chvíľu končili vleky a bolo by to fakt nachvíľu. Tešili sme sa chalanom – Metrovice – čo mali prísť. Všetkých nás mrzelo, že Štefan s Katkou sa necítili dobre.
Na druhý deň sme sa už chystali na svah a bolo cítiť aj nervozitu, ale tá hneď opadla, ako sme si začali požičiavať lyže. Vlek a lyže sme mali a už nám chýbalo len sa spustiť. Štefan nám dal zopár inštrukcií a mohlo sa ísť na svah. Dodo s Marekom a Mišom ešte nestáli na lyžiach a tak sme sa pri nich striedali a učili ich lyžovať. Celkom dobre im to išlo a tak pomaly prechádzali zo Somárskej lúčky k tomu, že si začali šlapať do svahu a odtiaľ sa spúšťať. Neskôr, na druhý, tretí deň, sa spúšťali už zo svahu a hore chodili na vleku. Všetci sme sa vyjašili a bolo dobre. Patrili k tomu aj pády, niektoré aj hrozivo vyzerajúce, ale všetko nakoniec dobre dopadlo.
Ďuri s Maťom ostali len cez víkend a Martin ostal až dokonca. Bol medzi tými, ktorí sa učili na snowboarde, takže aj tam bolo kopec zábavy. Boli sme príjemne unavení zo svahu a pustili sme sa na cestu domov. Zobrali sme lopáre a posledný deň aj snowboard a šantili sa. Niekedy, keď nám prialo počasie, tak sme mali z kopca nádherný výhľad na dolinu a okolité pohoria. Ale mali sme aj dni, keď nebolo vidieť ani meter, ale v lyžovaní nám to nezabránilo a bolo aj v takomto počasí fajn.
Myslím, že sme si to celé užívali a aj cez všetky problémy čo boli, sú takéto zážitky dobrá motivácia, že sa dá zabávať a žiť bez fetu. Myslím, že budem hovoriť za všetkých, keď poviem, že ĎAKUJEME!

Matej 94